Już w środę 26 kwietnia o godzinie 18:00 w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji (sala kinowa) obędzie się premiera książki Andrzeja Wojciechowskiego "BASZTOWA 30. Opowieść Złotoryjska trwa....".

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Andrzeja Wojciechowskiego!

 Pierwsza część - "Opowieść Złotoryjska" zabierała czytelników w podróż w czasie do lat 1933-1956. Była to niezwykła powieść o losach dwóch rodzin, które żyły na terenie Złotoryi na przestrzeni lat 1933-1956. Główni bohaterowie to Wilhelm Scholler - Niemiec, oraz Zygmunt Siezieniewicz - Polak, który jak większość naszych przodków przyjechał tutaj z Kresów. Mężczyźni spotykają się latem 1946 roku na stacji kolejowej. Łączy ich nie tylko to, że obaj w różnym czasie zamieszkiwali dokładnie to samo mieszkanie.... Historia ta mogła wydarzyć się w każdym dolnośląskim mieście.

Trudne losy obu rodzin głównych bohaterów w 2015 roku zekranizowała młodzież ze Stowarzyszenia Nasze Rio (Program Równać Szanse) tworząc film "Opowieść Złotoryjska". Zarówno książka jak i film cieszyły się ogromnym powodzeniem. Teraz czas na ciąg dalszy!

Opowieść Złotoryjska, którą znają Państwo z książki lub z filmu urwała się w roku 1956. Opowieść - tak, ale życie jej bohaterów dopiero nabierało rozpędu.
Co działo się z rodziną Siezieniewiczów przez kolejne 20 lat? Czym żyli ludzie z ich otoczenia, i którędy wiodły ich drogi?
Co wydarzyło się w kamienicy przy Basztowej 30 przez kolejne lata? A jak wyglądały powojenne losy rodziny Schollerów? Czy los był dla nich równie łaskawy? O tym wszystkim, drodzy Czytelnicy, możecie dowiedzieć się z ksiązki. Wystarczy wziąć ją do ręki i zacząć czytać.

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć co wydarzyło się po roku 1956 z bohaterami Opowieści Złotoryjskiej zapraszamy w środę 26 kwietnia na godzinę 18:00 do Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

W programie premiery m.in:
- spotkanie autorskie z Andrzejem Wojciechowskim (poprowadzi Sylwia Dudek-Kokot)
- krókie wprowadzenie do tła historycznego ksiązki - Tomasz Szymaniak
- minirecital Agata Styczek i Erwin Żuchowski
- fragmenty książki w przygotowaniu Teatru Trzech Pokoleń (Jarek Jańta, Jolanta Zarębska)
- możliwość zakupu książki (28zł).

Basztowa 30 plakat

Zapraszamy serdecznie!

Geno Major - wydawca
Barbara Zwierzyńska-Doskocz - stowarzyszenie Nasze Rio