Nowy system gospodarowania odpadami

28. Akcja Sprzątanie świata

 
Rozmiar czcionki:

Logo Akcji

W ramach edukacji ekologicznej oraz akcji „Sprzątanie Świata” w Naszej Gminie jak co roku w 3 weekend września organizowane są zbiórki odpadów. W tym roku do akcji włączyła się Szkoła Podstawowa w Krotoszycach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach Dużych i posprzątały zaśmiecone miejsca swoich miejscowości.

Wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. Lata 2020-2021 to również czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał obojętny także dla otaczającego nas środowiska. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

Szkoła Podstawowa w Krotoszycach w piątek 17.09.2021 r. w ramach finału 28 Akcji Sprzątanie Świata – Polska, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia zorganizowała sprzątanie Krotoszyc. Szkoła zarejestrowała udział na stronie fundacji podejmując zaplanowane zadania. Uczniowie klas starszych wykonywali plakaty, układali hasła - dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I - II wykonały piękne rysunki. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia przypominając, jak wiele w przyrodzie zależy od działań człowieka. W szkolnej bibliotece była prezentowana wystawa książek o tematyce ekologicznej i zajęcia dla najmłodszych związane z tematyką potrzeby segregacji odpadów. W piątek o godz. 10.40 wszyscy uczniowie z wychowawcami spotkali się na podwórku szkolnym, gdzie Pan Wojciech Woźniak – Wójt Gminy Krotoszyce podziękował za podjęcie wyzwania zaopatrując dzieci i młodzież w worki i rękawice niezbędne do pracy. Pod czujnym okiem wychowawców uczniowie wyruszyli w teren zgodnie z ustalonym harmonogramem. Pogoda dopisała i zadanie zostało wykonane. Zebrane odpady odebrali pracownicy Urzędu Gminy Krotoszyce.

Również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Janowicach Dużych wraz z mieszkańcami w sobotę 18.09.2021 r. po raz pierwszy (nie ostatni) wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Pogoda nie była najlepsza ale nie popsuła edukacyjnej zabawy. Druhny przypomniały wszystkim o zasadach segregacji odpadów, następnie dzieci zaopatrzone w worki i rękawice ruszyły w teren i posprzątały swoją okolicę. W podziękowaniu za uczestnictwo drużyna otrzymała materiałowe torby wielokrotnego użytku, aby na co dzień również młodzi strażacy byli ekobohaterami.

zdjecie z Akcji

Akcja miała na celu podniesienie wśród uczniów i młodzieży świadomości ekologicznej oraz współodpowiedzialności za porządek i czystość w najbliższym otoczeniu.

W „Akcji Sprzątanie świata – Polska” nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o zdrowie Nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Każdy kto chce przyłączyć się do akcji sprzątania świata, może w Urzędzie Gminy Krotoszyce otrzymać pomoc w zakresie worków na śmieci, rękawic foliowych i organizowania transportu zebranych odpadów.
A oto fotorelacja z obu akcji….

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości
Narodowy Spis Powszechny 2021 - zakładka

Bank Spółdzielczy w Legnicy

logo BS Legnica

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Bliska przestrzeń

Bliska przestrzen - logo

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia