Jubileusz w gminie partnerskiejW dniach 26-27 maja 2017 r. na zaproszenie Burmistrza Gminy Markersdorf pana Thomasa Knacka, 9-cio osobowa delegacja z naszej gminy brała udział w jubileuszu 1050-lecia założenia wsi Jauernick-Buschbach.

Obchody były bardzo uroczyste i doskonale przygotowane. W organizację zaangażowała się cała wieś. Mieszkańcy samodzielnie przygotowali cześć artystyczną, poczęstunek i dekorację miejscowości. Podczas dwóch dni we wsi odbyło się wiele koncertów, występów, konkursów. W pierwszym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie obchodów z wieloma przemówieniami i gratulacjami, również od mieszkańców naszej gminy. Mieliśmy również okazję spotkać się z naszymi partnerami z gminy Czeskiej Osecna.

W drugim dniu zwiedziliśmy wieś i okolice. Wyjazd był bardzo udany i jeszcze mocniej pogłębił naszą współpracę partnerską z Niemcami i Czechami.

{phocagallery view=category|categoryid=108|limitstart=0|limitcount=0}