„Letnie Koncerty Organowe” – Festiwal 2021

 
Rozmiar czcionki:
Koncerty organowe
Powiększ plakat (format JPG)


„Muzyka to dusza wszechświata,
skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie”

Platon

Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Zarząd Powiatu Legnickiego serdecznie zapraszają Państwa na Festiwal pn. „Letnie Koncerty Organowe”, który rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 11 lipca br. o godzinie 19:00 w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie i trwać będzie do 26 września 2021 r.

Na koncerty, które w naszym powiecie stały się już tradycją i wydarzeniem oczekiwanym przez sympatyków muzyki sakralnej, serdecznie zaprasza ich pomysłodawca i inicjator Grzegorz Gapski- Członek Zarządu Powiatu. Partnerami wydarzenia są: Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu.

Pierwszy, inauguracyjny koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę 11 lipca o godz. 19:00 w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Wystąpi na nim najwybitniejszy mistrz gry organowej w Polsce prof. Julian Gembalski, którego sława obiega całą Europę. Na co dzień wykładowca akademicki, który wychował wiele pokoleń organistów. Co interesujące - na tym koncercie będziemy mogli oglądać na specjalnie ustawionym ekranie grę organisty na żywo. Prócz muzyki będziemy widzieć grę Mistrza!

Drugi koncert odbędzie się 14 sierpnia o godz. 17:00 w Bazylice Mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Wystąpi bardzo szanowany i znany prof. Tomasz Głuchowski.

Trzeci koncert będzie miał miejsce w Chojnowie i odbędzie się 15 sierpnia o godz. 19:00. Za organami wystąpi młody i bardzo utalentowany Tadeusz Barylski ze Śląska i dr Karol Lipiński-Brańka z Wrocławia ze skrzypcami. Warto wspomnieć, że Tadeusz Barylski ma na swoim koncie wiele nagranych płyt, a dr Karol Lipiński- Brańka koncertuje jako solista po całym świecie. Będzie to bardzo ciekawy, momentami nostalgiczny koncert, związany z przypadającym w tym dniu Świętem Państwowym.

Czwarty koncert w chojnowskiej farze jest perełką i niespodzianką w tegorocznym festiwalu. Odbędzie się 28 sierpnia o godz. 19:00. Cały koncert będzie się opierać na improwizacji organowej. Najpierw na ekranie zostanie wyświetlony niemy czarno-biały film z początku lat 20 ubiegłego wieku, przy którym dr Michał Kocot z Zielonej Góry będzie bez przygotowania, na żywo improwizował i nadawał muzykę filmowi. Następnie każdy z Państwa będzie mógł zadać dowolny utwór czy piosenkę, a do tego doktor Kocot stworzy improwizacje. Tylko nieliczni muzycy, wybitnie uzdolnieni są w stanie improwizować na organach bez przygotowania.

Ostatni koncert w trakcie VI edycji Festiwalu Letnich Koncertów Organowych odbędzie się 26 września. Wystąpi w nim 13-osobowy kwintet Wratislavia Cantans z Wrocławia, przy akompaniamencie organów w osobie dr. Michała Kocota. Koncert galowy, na który serdecznie zapraszamy, będzie największym najwybitniejszym koncertem, jakie do tej pory były w trakcie festiwali. Na każdym koncercie będzie możliwość otrzymania płyty z muzyką organową, jaką w ubiegłym roku Powiat Legnicki nagrał z racji Jubileuszu V-lecia Festiwalu „Letnich Koncertów Organowych”. Płyta nagrana została na chojnowskich organach.

Wyjątkowe wnętrza kościołów sprawią, że każdy koncert odbywający się w nich zaprezentuje pełne spektrum walorów estetycznych, pozwalając słuchaczom na głębokie przeżywanie muzyki.

Zapraszamy.

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości
Narodowy Spis Powszechny 2021 - zakładka

Bank Spółdzielczy w Legnicy

logo BS Legnica

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Bliska przestrzeń

Bliska przestrzen - logo

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia