Stowarzyszenie „Ziemia Legnicka”

 
Rozmiar czcionki:

Stowarzyszenie „Ziemia Legnicka”

Dane kontaktowe:


Stowarzyszenie „Ziemia Legnicka”
59-223 Krotoszyce ul.Ceglana 1B
Izabela Świderska – tel. 601779157
Maria Gołda – tel. 697948321
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook:  Stowarzyszenie "ZIEMIA LEGNICKA" na Facebooku


Oferta Stowarzyszenia "Ziemia Legnicka"

Celem stowarzyszenia jest zbieranie, zapisywanie i promowanie zwyczajów, pieśni, obrzędów, tańców i melodii, legend, podań, opowiadań, scen rodzajowych, przestawień scenicznych oraz innych form szeroko rozumianej kultury ludowej, polskiej i Dolnego Śląska; zachęcanie młodzieży do propagowania kultury przodków, prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą, oraz z osobami dorosłymi i niepełnosprawnymi; nawiązywanie kontaktu i współpracy z placówkami kulturalnymi oraz specjalistami w dziedzinie folkloru pieśni i tańca; współpraca z organizacjami kulturalnymi, społecznymi, mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce i za granica; aktywizacja wsi.

Pomoc i współpracę w realizacji celów Stowarzyszenia „Ziemia Legnicka” zadeklarowało wielu znanych i cenionych działaczy kulturalnych, pedagogów i instruktorów, m.in.:

  • Małgorzata Włoczkowska – wykładowca akademicki tańców narodowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Łodzi, choreograf zespołu „Radianie”
  • Beata Pazio – Grygiel – pedagog śpiewu, artystka operowa
  • Irena Winnik – pedagog śpiewu, dyrygent chóru
  • Maria Chrzanowska – wychowawca młodzieży, były wieloletni kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”
  • Leokadia Malec – wychowawca młodzieży, instruktor Zespołu Tańca Ludowego „Rolnik”, przy Zespole Szkół Rolniczych w Legnicy
  • Waldemar Wołk – Karaczewski – pedagog tańca klasycznego i współczesnego, choreograf, jeden z najwybitniejszych tancerzy baletu polskiego
  • Krzysztof Kobylak – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”, pedagog tańca klasycznego, charakterystycznego i ludowego, były wieloletni tancerz i solista Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”
  • Bogusław Topajew – tancerz solista, pedagog tańca klasycznego i ludowego w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”
  • Jan Goleniewski – muzyk, kompozytor i aranżer w Zespole Tańca Ludowego „Masovia”

Oferujemy szeroko rozumianą pomoc każdemu podmiotowi i organizacji w realizacji zadań i projektów związanych z celami Stowarzyszenia.

Przy Stowarzyszeniu działa także Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka” , zrzeszający młodzież i dorosłych . Zespół posiada w repertuarze tańce narodowe i liczne suity tańców regionalnych ( lubelską, rzeszowską, cieszyńską, górali żywieckich, śląskich i spiskich, tańce dolnośląskie i górnośląskie) prezentowane w barwnych, w większości stworzonych przez samych członków zespołu kostiumach. Poza tańcami i pieśniami polskimi zespół prezentuje folklor taneczny świata (tańce indyjskie i country) oraz tańce historyczne. Grupa posiada doświadczenie sceniczne, pozwalające na obsługę różnego rodzaju imprez - od pełnospektaklowych koncertów, w wymiarze 1,5 godziny, do festynów, konferencji, bankietów, wesel, czy udziału w akcjach promocyjnych.

Autorem opracowań scenicznych jest Krzysztof Kobylak, wieloletni tancerz i solista Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Oferujemy także prezentacje i koncerty edukacyjne dla szkół i instytucji wychowawczych, dostosowane do wymogów czasowych i lokalowych szkoły.

W ramach tych prezentacji proponujemy bloki tematyczne: „Tańce i pieśni narodowe i patriotyczne”, „Folklor Beskidu”, „Od wschodu do zachodu”( folklor lubelski, rzeszowski, górnośląski, dolnośląski), „Wesele krakowskie”( na motywach „Wesela” St. Wyspiańskiego), „Tańce Świata”, „Z tańcem przez historię”. Każdej prezentacji wokalno – tanecznej towarzyszy prezentacja stroju i historii regionu czy epoki tanecznej oraz różne formy zabawy edukacyjnej.

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości
Narodowy Spis Powszechny 2021 - zakładka

Bank Spółdzielczy w Legnicy

logo BS Legnica

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Bliska przestrzeń

Bliska przestrzen - logo

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia