"Bliska przestrzeń" w Gminie Krotoszyce
Drugie spotkanie z cyklu spotkań konsultacyjnych
- poniedziałek, 28, wrzesień 2020 14:39
Dnia 26 września 2020r. w świetlicy wiejskiej w miejscowości Szymanowice w ramach programu „BLISKA PRZESTRZEŃ” odbyło się drugie spotkanie z cyklu spotkań konsultacyjnych poświęconych zmianie studium kierunków i uwarunkowań dla terenu działek nr 38 (część), nr 39/2 (część), 193 ( część) i 36 (część) obręb Krajów oraz działki nr 112/2 obręb Szymanowice. Uczestnicy spotkania zapoznali się ze wstępnym projektem zmiany studium. Omówiono szereg zagadnień związanych z projektowaniem przestrzeni publicznej miejscowości Szymanowice, połączony ze spacerem badawczym na działkę nr 112/2 obręb Szymanowice.
Dziękujemy bardzo za liczne przybycie oraz zapraszamy do wypełnienia ankiety on-line w zakresie konsultacji społecznych.
https://forms.gle/cxEypFLGUySWBBxF7
Spotkanie konsultacyjne
- piątek, 25, wrzesień 2020 13:26
Dnia 22 września 2020r. w świetlicy wiejskiej w miejscowości Krajów w ramach programu „BLISKA PRZESTRZEŃ” odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu spotkań konsultacyjnych poświęconych zmianie studium kierunków i uwarunkowań dla terenu działek nr 38 (część), nr 39/2 (część), 193 ( część) i 36 (część) obręb Krajów oraz działki nr 112/2 obręb Szymanowice. Uczestnicy spotkania zapoznali się ze wstępnym projektem zmiany studium. Omówiono szereg zagadnień związanych z projektowaniem przestrzeni publicznej miejscowości Krajów.
Kolejne spotkania przewidziane jest w Szymanowicach w dniu 26 września 2020 r. Zapraszamy!
Zaproszenie na spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych zmiany studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek nr 38 (część), nr 39/2 (część), 193 (część) i 36 (część) w obrębie Krajów.
- czwartek, 10, wrzesień 2020 13:21

Powiększ plakat (format JPG)
Konsultacje społeczne
- wtorek, 11, sierpień 2020 09:44
Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Wójta Gminy Krotoszyce Wojciecha Woźniaka możliwe jest realizowanie konsultacji społecznych na terenie wsi Szymanowice i Krajów. Pozyskano grant w wysokości 24 000,00 zł. Zadanie realizowane w ramach projektu „Nasza przestrzeń – konsultacje społeczne planów miejscowych na wsi i w małych miastach” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Będą odbywały się następujące spotkania:
1)spotkanie otwarte w świetlicy wraz ze spacerem badawczym na terenie objętym opracowaniem dot. zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 112/2 obręb Szymanowice
2) spotkanie otwarte w świetlicy Krajów dotyczące zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek nr 38 (część), nr 39/2 (część), 193 (część) i 36 (część)
Ankieta badająca opinie mieszkańców na temat pożądanych kierunków planowania i zagospodarowania przestrzennego w gminie Krotoszyce
- wtorek, 11, sierpień 2020 09:39
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego sporządza się w celu określenia polityki przestrzennej gminy, a w tym lokalnych zasad zagospodarowania przestrzennego. To studium w dużej mierze przesądza o tym, co i gdzie będzie można dopuścić w planach miejscowych. Z tego względu jest to bardzo ważny dokument zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów zainteresowanych obszarem gminy.
Władze gminy, które przy pomocy urbanistów sporządzają takie studia gmin, muszą uwzględniać szereg ograniczeń prawnych i innych uwarunkowań. W szczególności dotyczy to limitowania terenów przeznaczonych pod zabudowę i ustalania jej lokalizacji prawie wyłącznie w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów już zabudowanych. Wiąże się to z faktem, że już do tej pory w obowiązujących w Polsce studiach gmin wyznaczono absurdalnie wielkie obszary pod zabudowę, umożliwiające pomieszczenie w ich zasięgu populacji szacunkowej od 125 mln do 300 mln mieszkańców. To zaś, wraz z innymi czynnikami generującymi chaos przestrzenny, powoduje olbrzymie koszty, które w 2018 r. Polska Akademia Nauk oszacowała na 84,3 mld zł rocznie.
Biorąc pod uwagę te i inne różnorodne uwarunkowania, nie powinniśmy zaniechać działań służących uczynieniu naszej gminy jeszcze piękniejszą, funkcjonalniejszą, bogatszą i lepszą do zamieszkiwania i pracy oraz atrakcyjniejszą do odwiedzania jej przez naszych bliższych i dalszych sąsiadów, a także turystów.
Temu celowi ma służyć m.in. niniejsza ankieta. Ma ona pomóc lepiej poznać preferencje przestrzenne mieszkańców naszej gminy, które – na ile to będzie możliwe – władze gminy będą starały się uwzględnić w opracowywanym projekcie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego naszej gminy, jak i w innych działaniach.
Pogotowie wodociągowe
