Nowy system gospodarowania odpadami Nowy system odpady

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Więcej informacji (format PDF)

Światowy Dzień Ziemi

 
swiatowy dzien ziemi

Powiększ plakat (format JPG)

EKO-EDUKACJA

 

Wiemy, jak trudno Wam usiedzieć domach. Dlatego proponujemy Wam coś ECO-specjalnego! Oto książeczka pełna wyzwań, zagadek i wiedzy o odpadach. Publikacja jest w wersji elektronicznej, dlatego jeśli chcecie rozwiązać jakieś zadanie na komputerze, naciśnijcie klawisz Print Screen i skopiowaną stronę wklejcie do programu graficznego, w którym można rysować, np. do Painta. Możecie też samodzielnie wydrukować wybrane wyzwania i użyć tradycyjnych kredek.

Zapraszamy do zabawy !

https://www.ekocel.pl/wp-content/uploads/Atrakcyjna-jak-zabawa-EKOCEL-EDUKACJA.pdf

Zbiórka elektrośmieci - 8 kwietnia 2021r. (czwartek)

 

zbiorka elektrosmieci 22.10.2020Informujemy, że odbiory elektrośmieci takich jak: pralki, kuchenki, zmywarki, lodówki, telewizory, radia, odkurzacze itp. dokonywane będą z granicy nieruchomości po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym do dnia 6 kwietnia 2021r. Odbiór sprzętu nastąpi dnia 8-9 kwietnia 2021 r.

Zużyty sprzęt musi być kompletny !!!

Zgłoszenia należy dokonać pod wskazanymi numerami telefonu: Urząd Gminy w Krotoszycach nr tel. 76 887 84 21 wew. 15, e- mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje - opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2021

 

Drodzy mieszkańcy !!!

Z powodu znacznego wzrostu cen odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów, znacznie wzrosły koszty ponoszone przez gminę. W ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi obowiązuje zasada bilansowania się systemu.

W związku z powyższym Rada Gminy Krotoszyce była zobowiązana dostosować stawki opłat do realnie ponoszonych kosztów. Pomimo zmiany stawki w 2020 roku system w dalszym ciągu nie pozwolił na bilansowanie się kosztów z przychodami z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Od 1 stycznia 2021r. wzrasta opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi – za gromadzenie odpadów komunalnych na terenie nieruchomości w sposób selektywny opłata wynosić będzie 31,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość. Właściciele nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych mogą zadeklarować prowadzenie kompostownika, co będzie skutkować zwolnieniem z części opłaty w wysokości 1 zł od osoby miesięcznie czyli stawka w tym wypadku wynosić będzie 30 zł miesięcznie od mieszkańca. Istotne jest to, aby wszystkie odpady ulegające biodegradacji (części roślin, odpady organiczne powstające w domu) faktycznie gromadzone były w kompostowniku. Konsekwencją nie przestrzegania tego obowiązku jest możliwość utraty ulgi „kompostownikowej”, a w szczególnych przypadkach również karą grzywny na podstawie kodeksu w sprawach o wykroczeniach.

Czytaj więcej: Informacje - opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2021

Konkurs proekologiczny zakończony

 

plakat info Konkurs proekologiczny zakończony

Czytaj więcej: Konkurs proekologiczny zakończony

Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku

 

plakat info

Prowadzona od kilku lat przez Fundację PlasticsEurope Polska kampania edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu.

Więcej informacji o kampanii (format PDF)

Informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

 

W dniu 18 września 2020 r. Rada Gminy Krotoszyce podjęła Uchwałę Nr XVIII/151/2020 (Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego z 2020 r., poz. 5456), na mocy której nieruchomości niezamieszkałe z dniem 01 stycznia 2021 r. zostaną wyłączone z gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

W związku z powyższym wszyscy Państwo,  dotyczy to: sklepów, lokali gastronomicznych, warsztatów samochodowych, rzemiosła w tym: fryzjerstwa,  kosmetyki, krawiectwa itp., którzy złożyli deklarację do gminy zobowiązani są do podpisania indywidualnej umowy na wywóz odpadów komunalnych z przedsiębiorstwem, które posiada wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Krotoszyce w zakresie odbioru odpadów komunalnych, dostępnego na stronie internetowej www.bip.krotoszyce.pl w zakładce (patrz na lewo) Gospodarka odpadami – „Rejestr Działalności Regulowanej”.

Z uwagi na obowiązek prowadzenia ewidencji tych umów -  zwracam się z uprzejmą prośbą o dostarczanie do Urzędu Gminy Krotoszyce ich kserokopii. Brak złożenia wymaganych umów skutkuje  wezwaniem do ich okazania.

Pełna treść dokumentu (format PDF)

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości
Narodowy Spis Powszechny 2021 - zakładka

Bank Spółdzielczy w Legnicy

logo BS Legnica

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Bliska przestrzeń

Bliska przestrzen - logo

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia