Aktualności Aktualności


KGW rozliczają się z dotacji

 

Do 31 stycznia Koła Gospodyń Wiejskich, które w 2020 roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie swojej działalności, muszą rozliczyć się z dotacji.

Wnioski KGW o wsparcie ich działalności Agencja przyjmowała od 5 czerwca do 30 września 2020 r. Koło mogło otrzymać od 3 do 5 tys. złotych – w zależności od liczby członków. 5051 kół otrzymało pomoc w wysokości 3 tys. zł, 4012 – w wysokości 4 tys. zł, a 334 koła – w wysokości 5 tys. zł. W sumie blisko 9,4 tys. KGW otrzymało prawie 32,9 mln zł. Najwięcej wniosków o dofinansowanie złożono w województwach: wielkopolskim – 1430, lubelskim – 1219 i mazowieckim – 1193.

Czytaj więcej: KGW rozliczają się z dotacji

Dofinansowanie inwestycji chroniących przed ASF lub powodzią

 

Od 31 grudnia 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków od rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Także od tego dnia Agencja oferuje pomoc spółkom wodnym lub związkom spółek wodnych, które zamierzają zainwestować w sprzęt służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do ochrony gospodarstw rolnych przed powodzią. Wnioski będzie można składać do 28 lutego 2021 r.

Czytaj więcej: Dofinansowanie inwestycji chroniących przed ASF lub powodzią

Wnioski na małe przetwórstwo i RHD do czwartku, a osobiście tylko do środy

 

24 grudnia tego roku będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o wsparcie finansowe przez tych rolników, którzy chcą rozwijać małe przetwórstwo lub rolniczy handel detaliczny.

Więcej, treść informacji ARMiR (format PDF)

Infomacja o wpisanie się NGO'sów do bazy organizacji wiejskich

 

W październiku tego roku Forum Aktywizacji Obywatelskiej rozpoczęło realizację nowego projektu pn. „Obserwatorium obywatelskiej aktywności wsi”. Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy FAOW na temat obecnej sytuacji, realnych problemów i oczekiwań wiejskich organizacji obywatelskich. FAOW skupi się także na identyfikacji dobrych praktyk, czyli ciekawych projektów i inicjatyw podejmowanych przez organizacje formalne i nieformalne grupy wiejskie, które z powodzeniem znajdują skuteczne rozwiązania lokalnych problemów.

Pierwszym etapem realizacji projektu będzie stworzenie Bazy Danych Wiejskich Organizacji Obywatelskich. Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej pod tym linkiem www.faow.org.pl/baza

Czytaj więcej: Infomacja o wpisanie się NGO'sów do bazy organizacji wiejskich

Potrzeba 20 000 zł, aby uratować lokalne działanie. Ruszyła zbiórka. #dzialanieniewygasa

 

Czas trwania zbiórki: 10 grudnia 2020 - 10 stycznia 2021
Kwota do zebrania: 20 000 zł
Link do zbiórki: wspieram.to/dzialanieniewygasa

W naszej Krainie tylko wulkany są wygasłe! Program Działaj Lokalnie, dzięki któremu co roku realizowane jest kilkanaście lokalnych projektów z obszaru 16 gmin, po raz pierwszy może się nie odbyć. Stowarzyszenie Kaczawskie, odpowiedzialne za jego przebieg, uruchomiło zbiórkę na wspieram.to. Jej cel to 20 000 zł. Tylko razem możemy zapewnić wsparcie dla inicjatyw w regionie.

Stowarzyszenie Kaczawskie od 18 lat dba o rozwój Krainy Wygasłych Wulkanów. Non-profit zrzesza ludzi, biznes i samorząd lokalny wokół Gór i Pogórza Kaczawskiego. Ma jasny cel - chce, żeby Karina Wygasłych Wulkanów stale się rozwijała i była znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dba o to, żeby aktywni mieszkańcy znajdowali wsparcie i finansowanie dla swoich inicjatyw. Umożliwia to między innymi Program „Działaj Lokalnie”, współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, który w Krainie Wygasłych Wulkanów realizowany jest od 13 lat!

Czytaj więcej: Potrzeba 20 000 zł, aby uratować lokalne działanie. Ruszyła zbiórka. #dzialanieniewygasa

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

 

plakat info

Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

Aby móc ubiegać się o pomoc:
- łączny dochód uzyskany przez rodziców w 2019 r., podzielony na rodziców i dzieci w wieku do 18 lat nie może przekraczać w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
- rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania ich zakupu.

Czytaj więcej: Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w legnicy

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy przesyła informacje na temat aktualnej sytuacji epizootycznej dotyczącej wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

Pełna treść komunikatu (format PDF)

Informacja dla Mieszkańców gminy

 
info plakat
Więcej informacji - powiększ (format PDF)

Dobiegła końca inwestycja realizowana w miejscowości Winnica pn. „Wykonanie utwardzenia terenu przy budynku świetlicy wiejskiej w Winnicy”

 

Inwestycja swietlicaDobiegła końca inwestycja realizowana w miejscowości Winnica pn. „Wykonanie utwardzenia terenu przy budynku świetlicy wiejskiej w Winnicy”.

Wartość zadania inwestycyjnego wyniosła 73 000 zł brutto i w całości została pokryta z budżetu Gminy Krotoszyce.

Wykonawcą robót była firma: PHU „TRANS-PIOTR” ul. Legnicka 16/5, 59-225 Chojnów.

Czytaj więcej: Dobiegła końca inwestycja realizowana w miejscowości Winnica pn. „Wykonanie utwardzenia terenu przy budynku świetlicy wiejskiej w Winnicy”

Podkategorie

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości
Powszechny Spis Rolny 2020

Bank Spółdzielczy w Legnicy

logo BS Legnica

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Bliska przestrzeń

Bliska przestrzen - logo

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia