Agencja Rynku Rolnego - najnowsze informacje

Termin składania wniosków o dopłatę do materiału siewnego

Drukuj
 
wtorek, 08, styczeń 2013 14:09
Rozmiar czcionki:

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że w okresie od 15 stycznia do 25 czerwca 2013 r. producenci rolni mogą ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie, dotyczące materiału siewnego - zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych - zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od dnia 15 lipca 2012 r. do 15 czerwca 2013 r.

Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania dopłaty znajdują się w „Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie” na stronie internetowej ARR www.arr.gov.pl.

UWAGA: W 2013 r. obowiązuje NOWY WZÓR WNIOSKU o przyznanie dopłaty dostępny na stronie internetowej ARR pod adresem http://www.arr.gov.pl/data/01593/deminimis2013/zal1_zal2_dms2013.pdf

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana (przez ARR, ARiMR, ANR oraz inne organy i instytucje) producentowi rolnemu w okresie 3 lat podatkowych (tj. w roku, w którym został złożony wniosek oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat podatkowych) nie może przekroczyć 7500 euro.

Jeżeli poziom pomocy 7500 euro został przekroczony w wyniku przyznania dopłaty do materiału siewnego, należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie ARR. Brak przekazania informacji w powyższym zakresie może skutkować koniecznością zwrotu ostatniej przyznanej dopłaty w pełnej jej wysokości wraz z odsetkami.

Powyższą informację proszę udostępnić, w praktykowany przez Państwa sposób, zainteresowanym beneficjentom.

Informuję również, że OT ARR we Wrocławiu wyraża gotowość przeprowadzenia szkoleń (nieodpłatnie) dla rolników dotyczące ww. dopłat. W przypadku zainteresowania przeprowadzeniem szkolenia, na zorganizowanych przez Państwa spotkaniach i posiedzeniach, proszę o kontakt telefoniczny pod nr 662 165 876.

Zachęcamy również do zamieszczenia powyższej informacji na stronie internetowej Państwa urzędu. 

W sytuacji zamieszczenia przekazanej Informacji w internecie prosimy o wiadomość zwrotną drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. potrzebną nam do monitorowania stopnia rozpowszechnienia informacji.

Dyrektor OT ARR
we Wrocławiu
Jacek Sołtys

wróć na początek strony