Dni Gminy Krotoszyce 2011

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

Dni 18-19 czerwca 2011 r. to czas odpoczynku i zabawy dla mieszkańców naszej Gminy. Wszystko to za sprawą zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu „DNI GMINY KROTOSZYCE”, których uroczystego otwarcia dokonała Pani Beata Castañeda Trujillo -Wójt Gminy Krotoszyce, życząc wszystkim Mieszkańcom udanej zabawy oraz zachęcając do szerokiej integracji poprzez udział w czynnym realizowaniu proponowanego programu obchodów.

W zabawie uczestniczyli Radni Gminy z Panem Robertem Mrozińskim Przewodniczącym Rady na czele, Radni Powiatowi- Pan Piotr Zawistowski i Władysław Olejnik, Księża z Parafii funkcjonujących na terenie gminy- ks. Andrzej Burdziak, ks. Zbigniew Dyl i ks. Jan Bryja, Pan Józef Pawlak –Prezes Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, sołtysi, prezesi organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy.

Pomimo kapryśnej pogody, program imprezy został w pełni zrealizowany.

W sobotnie popołudnie członkinie Stowarzyszenia „Nasze Krotoszyce” wystawiły sztukę teatralną pt.: ”Wiedźma Agrypicha” wg scenariusza Pani Teresy Zawistowskiej. Następnie w pałacowej altanie odbyło się samorządowe spotkanie integracyjne.

W niedzielę w Kościele parafialnym w Krotoszycach odbyła się uroczysta msza św. w intencji Mieszkańców Gminy z udziałem pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Warmątowic Sienkiewiczowskich i Krotoszyc oraz Szkół z Krotoszyc i Kościelca. W uroczystości uczestniczyli również, wraz ze sztandarem przedstawiciele II Pułku Księstwa Warszawskiego, funkcjonującego w ramach Towarzystwa Przyjaciół Gminy Krotoszyce.

Festyn na boisku uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół w Krotoszycach i Kościelcu, pokaz taneczny krotoszyckiego zespołu country „Strong Woman” oraz zabawy dla dzieci z udziałem postaci z bajek. Odważniejsi uczestnicy Dni Krotoszyc mieli możliwość popróbowania własnych sił wokalnych w programie „Mikrofon dla odważnych”. Natomiast osoby z zacięciem sportowo-rekreacyjnym mogły przyjrzeć się pokazom sekcji Klubu Karate Shotokan „Tora”. Dla chętnych preferujących czynny wypoczynek istniała możliwość udziału w rajdzie rowerowym oraz rywalizacja w licznych indywidualnych konkurencjach rekreacyjnych.

Nowością w ramach Dni była propozycja „Potyczek Sołeckich”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. W inauguracyjnych zawodach wystartowało pięć sołectw, skupiając rzesze kibiców. Najsprawniejszą i najlepiej zorganizowaną wsią okazało się sołectwo Winnica, następnie Krotoszyce, Wilczyce, Czerwony Kościół i Kościelec-Babin. Dopełnieniem programu była zabawa taneczna.

Przez cały czas trwania naszego lokalnego Święta mogliśmy podziwiać i poprawiać sobie nastrój spożywając potrawy i napoje przygotowane przez mieszkańców wsi Winnica, Stowarzyszenie „Nasze Krotoszyce” Komitet Rodzicielski przy Zespole Szkół w Krotoszycach i firmę gastronomiczną „Swojskie Jadło”.

Jak mile spędzaliśmy ten czas można obejrzeć w załączonych zdjęciach umieszczonych w galerii.


Więcej zdjęć z imprezy w naszej galerii. Zapraszamy.
 

Dni Gminy Krotoszyce jako cykliczna uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez w naszej gminie. W przyszłym roku do uczestnictwa zachęcimy wszystkie sołectwa. Wspólna zabawa, rywalizacja i biesiadowanie są niezbędne aby zintegrować naszych mieszkańców. Nie możemy powstydzić się kondycji fizycznej, umiejętności teatralnych, kulinarnych itp. Musimy udowodnić sobie i innym, że nasza gmina jest równie atrakcyjna i ciekawa a w wielu wypadkach lepsza od innych podobnych gmin.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli:

  • Państwu Antoniemu i Bogusławie Chamskim za użyczenie altany pałacowej wraz z pełnym wyposażeniem; Zarządowi Koła Łowieckiego „Słonka” za wyśmienite jedzonko
  • Państwu Jadwidze i Jarosławowi Rabkowskim za wypożyczenie namiotów i ław
  • Właścicielom Firmy „Gaja” z Legnicy za ufundowanie nagród dla sołectw
  • Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Kościelcu i Zespołu Szkół w Krotoszycach za udział w mszy św. oraz piękne programy artystyczne
  • Strażakom z OSP Krotoszyce, Warmątowice Sienkiewiczowskie i Winnica za czynny udział w uroczystościach
  • Panu Tomaszowi Stawarskiemu szefowi firmy TOMSAT za gadżety reklamowe oraz ogromne wsparcie organizacyjne
  • Trenerom oraz młodzieży z Klubu Karate Shotokan „Tora za interesujący pokaz
  • członkom Towarzystwa Przyjaciół Gminy Krotoszyce za uświetnienie imprezy prezentacją strojów, broni i wyposażenia wojsk z epoki napoleońskiej i oczywiście za huczne wystrzały na cześć naszej Gminy
  • mieszkańcom wsi Winnica za przygotowanie stoiska z pysznymi potrawami i miodami
  • członkom Stowarzyszenia „Nasze Krotoszyce” za przygotowanie przedstawienia teatralnego, występ zespołu country oraz za stoisko z wyśmienitym ciastem i chlebusiem

Marek Dziubiński                                    Beata Castañeda Trujillo
Dyrektor GOKiS                                                  Wójt Gminy       

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia