Mieszkańcy Gminy Krotoszyce oglądali nową farmę wiatrową

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

W dniu 17 maja br. 25-ciu mieszkańców Gminy Krotoszyce, w tym sześciu radnych oraz Wójt gminy na zaproszenie firmy WSB Parki Wiatrowe odwiedziło nowo wybudowaną farmę wiatrową w gminie Kamiennik k. Nysy. Jest to pierwsza farma wiatrowa, którą postawiła firma WSB w Polsce, ta sama która zainteresowana jest inwestycją na terenie naszej Gminy.

Farma wiatrowa w gminie Kamiennik składa się z 15 turbin wiatrowych o mocy 30 MW, usytuowanych na rozległym płaskowyżu ok. 400 m.n.p. m., przy czym najbliżej stojąca turbina znajduje się ok. 450 m. od zabudowań. Planowany termin uruchomienia to koniec czerwca br.

Niestety nie mieliśmy okazji porozmawiania z mieszkańcami jak również nie mogliśmy posłuchać pracujących turbin, co też byłoby ważnym doświadczeniem. Rzeczywiście oglądane przez nas turbiny były już prawie gotowe i lśniły nowością. Zarówno inwestor jak i Wójt Gminy Kamiennik pan Kazimierz Cebrat przekonywali nas do tej inwestycji, uzasadniając to przede wszystkim korzyściami ekonomicznymi.

Bardzo dziękujemy firmie WSB za zorganizowanie tego wyjazdu i miejmy nadzieję, że tego typu doświadczenia i informacje, będą ważnym elementem w podejmowaniu przez Radę Gminy decyzji o lokalizacji farm wiatrowych na terenie naszej gminy.
 

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia